Subiekt gt i drukarka fiskalna

We pełnych sklepach, także internetowych, lecz też w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz kolejnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w zakładzie, to naturalnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla kupującego też możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony ludzie do zestawień z fiskusem, uznają być zamieszczane na specjalnej rolce w grupie papierowej, czy może powinny być tylko umieszczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Grupa klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych ludzi do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czy do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w konkretnym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi dokonać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu bądź usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.