Zimne napoje przepis

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego sposobu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto zapoznać się robić je samemu. Jest zatem nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można osiągnąć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najdostępniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest miły, smaczny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można stosować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na każdym stoisku. Dobrym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita książka będzie bliskim doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne artykuły to nadal nie wszystko. Trzeba pamiętać prawi sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest mnóstwo takich wyników i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak spełni nasze wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale te na dowód do tworzenia mrożonej kawy.